Forum graty.art.pl Strona Główna graty.art.pl
Rdza, kurz i zapomnienie
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Legendy FSO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum graty.art.pl Strona Główna -> Samochodziki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:16, 02 Lut 2022    Temat postu: Legendy FSO

Witam wszystkich użytkowników forum, o ile jeszcze jacyś pozostali.
Wątek kultowych aut PRLu zdaje się, że umarł, a ukazały się w międzyczasie dwie kolekcje.
Chciałbym ninejszym nieco wskrzesić forum i wraz z jakimikolwiek ocalałymi podzielić się doświadczeniami i odczuciami, ale także zdjęciami modeli z kolekcji DeAgostini "Legendy FSO", można też przy okazji nieco po wspominać owe prototypy, czy lata świetości forum (10 lat wstecz).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:26, 02 Lut 2022    Temat postu:

To może zacznę od siebie. Dzisiaj nabyłem numer 2, z modelem FSO Ogar 1500 LS. Nie chcę prenumerować, gdyż nie mam miejsca, Kultowe Auta i Autobusy zajmują mi 3 pełne gabloty, postanowiłem nabyć jeszcze jedną, ostatnią właśnie na tą kolekcję. Mam nadzieję, że zastaniemy w niej Wawkę 210, Syrenę 110, może coś z Daewoo (bardzo liczę na Majoneza). Warsa i Fiata 1100 dało się dostrzec w reklamie, także je z pewnością również nabędę. Może powtórzą "cywilne" Caro z poprzedniej serii.
Co do samego modeliku, to nabyłem go w Kolporterze na Opolskiej we Wrocławiu i to w niezwykle klimatycznym miejscu, bo to narazie jest taka właśnie po PRLowska ruina ze szczątkami bazarów, niewyrównanymi klepiskami i stojącymi nieopodal, na pętli Konstalami.
Sam modelik wykonany bardzo przyzwoicie, oddane zostały niemal wszystkie istotniejsze szczegóły (najbardziej urzekły mnie: 1500 namalowany na wlocie powietrza na masce, logo FSO na chlapaczach i kartoniku, oraz srebrny zamek na wlewie paliwa) Postaram się w miarę możliwości zamieścić jakieś foty. Jak na razie do kwietnia nie będzie interesujących mnie pozycji (Syren i Polonezów mam sporo, a Warszawa pick-up była w KAP i była tam mimo wszystko ładniejsza).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:56, 02 Mar 2022    Temat postu:

W międzyczasie ukazała się Syrena 104 F (16.02.2022) oraz Fiat 125P (02.03.2022). Ja osobiście nie kupowałem, gdyż oszczędzam miejsce. Poloneza jamnika również raczej nie nabędę. Aczkolwiek może ktoś kupił i mógłby się podzielić zdjęciami? Byłoby bardzo fajnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:59, 16 Mar 2022    Temat postu:

Witam ponownie drogich forumowiczów, najpierw sprawy zaległe. Otóż zgodnie z obietnicą wrzucam linki do zdjęć modelu FSO Wars z Legend FSO (nr 2). Udało mi się ogarnąć problem ze staroświeckim sposobem dodawania fot, na to forum, także jest sukces.
Zatem oto sesja Ogara 1500 LS z 2-giego numeru Legend FSO:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

oraz nieco zdjęć wspólnych z Syreną Sport z numeru specjalnego Kultowych Aut PRL-u:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Ponadto dzisiaj ukazał się Polonez Jamnik (którego niestety nie mogę nabyć), a wraz z nim miała miejsce aktualizacja na stronie:
Numer 6 - Warszawa 210 - 30.03.2022 r.
Numer 7 - Syrena Mikrobus - 13.04.2022 r.
Numer 8 - FSO 1300 COUPE - 27.04.2022 r.
Numer 9 - FSO Wars - 11.05.2022 r.
Wszystkie te modele planuję zakupić, także za dwa tygodnie postaram się dodać kolejną sesję.
W międzyczasie w dalszym ciągu namawiam do komentowania i dzielenia się zdjęciami swoich modeli legend FSO.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:38, 30 Mar 2022    Temat postu:

Dzisiaj miała premierę Warszawa 210, niestety w moim kiosku nie było, do innych kiosków albo nie ma telefonu, albo nie da się dodzwonić (próbowałem w Kolporterze, Ruchu i Inmedio). A mój "diler" niestety sprzedał wszystkie Warszawy z prenumeraty "przedpremierowo".
Niestety, kiedy mi proponował, nie zdecydowałem się, a dzisiaj było za późno. Więc zamówiłem egzemplarz na Allegro z ledwie 4-złotową przebitką, i ma dotrzeć w poniedziałek (04.04.2022). Wtedy też zamieszczę foty.
Niesamowicie klimatyczny kiosk zamówił raptem 2 sztuki i wszystkie zaklepane, w dodatku nie przyjęli dzisiaj towaru, a to jedna z wymienionych wyżej sieciówek...
No cóż, życie i jak w PRL-u samochody i wszystkie inne towary były nieuchwytne (szczególnie prototypy), jak z dostępnością najbardziej legendarnej kolekcji (czyli KAP) od początku, do końca, były problemy, tak niestety DeAgostini, kioski albo jedni i drudzy podtrzymują tradycję niedostępności kolekcji czyniąc ją towarem deficytowym a tym samym - ekskluzywnym. Na dzisiaj tyle.
Dziękuję wszystkim za uwagę, do poniedziałku i niezmiennie - zachęcam do aktywności ocalałych na forum ;).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:49, 02 Kwi 2022    Temat postu:

Dzień dobry, witam wszystkich w ten zimowo-wiosenną sobotę.
Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z Warszawą 210, numerem 6 "Legend FSO".
Jak wspominałem mój Dostawca ani kiosk nie byli w posiadaniu tegoż numeru, więc udałem się klasycznie, na Allegro.
Z Allegro dostałem przesyłkę która zawierała model Wawki, zeszyt od Wawki, jak i również... 24 numer Legendarnych autobusów PRL-u.
Sam model Warszawy ku mojej uldze, wykonany jest bardzo dobrze. Zauważyłem przy tym, że tak samo jak w pierwszym wydaniu KAP, po kilku numerach, zrezygnowano z chromowanych części podwozia. Szkoda, bo myślałem, że tym razem, przy tej cenie małe chińskie rączki do spółki z DeAgostini utrzymają "wyższy" poziom jakości. Co do samej Warszawy, do zdaje się być nieco węższa i niższa niż być powinna co będzie lepiej widać na zdjęciach. Na szczęście finalny model ma inne opony, oraz chromowane wycieraczki co różni go na plus od tego przedstawionego w zeszycie. Szkoda, że nie ma chlapaczy, ale nie ma ich również sam prototyp więc trudno to potraktować jako zarzut do producentów miniatury.
Jedynym co zauważyłem jako nieścisłość są płaskie dekle kołpaków, oryginalnie były wypukłe i takie, lepiej by wyglądały na modelu.
Na plus, jasne wnętrze, oraz odwzorowany zamek bagażnika, korek wlewu paliwa czy obie tablice rejestracyjne.
Następne pojazdy zamówię u mojego dostawcy i jak wspominałem, planuję zakupić wszystkie widniejące teraz na stronie DeAgostini.
A teraz zdjęcia. Najpierw sama Warszawa 210:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Ze swoją młodsza siostrą GAZem Wołga M-24

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Z Warszawą 203/223 oraz wszystkie Warszawy

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

210, 203/223 z GAZem M-24

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Oraz wszystkie pojazdy razem

[link widoczny dla zalogowanych]

Dziękuję wszystkim za uwagę i do zobaczenia za niecałe dwa tygodnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:27, 29 Kwi 2022    Temat postu:

Dzień dobry ponownie Wszystkim czytającym. Łańcuch dostaw ponownie mi się załamał, dodatkowo byłem chory przez święta no i były święta.
Jutro albo maksymalnie pojutrze powinienem otrzymać Syrenę Mikrobusa i FSO 1300 więc oczywiście będą zdjęcia. Czekam także niecierpliwie na Warsa.
Jak wszyscy pewnie zauważyli, przedwczoraj miała miejsce aktualizacja na stronie DeAgostini więc i ja dodam ją tutaj:

10. FSO Polonez Pick-up - 25.05.2022

11. FSO Polonez MR83 - 08.06.2022

12. Polski Fiat 125 MR73 - 22.06.2022

13. FSO Polonez Cargo - 06.07.2022

Niestety, chętnie bym przytulił numery 11 i 12, ale jak mówiłem brak miejsca więc niestety z tej aktualizacji nie będę zamawiał żadnego numeru.
Tym niemniej zachęcam Szanownych odwiedzających do chwalenia się modelami z tej kolekcji w komentarzach.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam Wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:06, 02 Maj 2022    Temat postu:

Dobry wieczór Wszystkim w ten flagowy dzień. Oczywiście z opóźnieniem (tym razem z winy Inpostu) przesyłam zdjęcia modeli z dwóch ostatnich numerów "Legend FSO". Zanim jednak zdjęcia, to krótkie odczucia na temat modeli.
Syrena ma bardzo ładne kołpaki, korek wlewu paliwa, tyle lampy, wnętrze, i osłonę chłodnicy. Jest wręcz ładniejsza od oryginału. Nie widzę większych wad, prototyp ten był z pewnością jednym z mniej udanych, dlatego cieszy tym bardziej w miniaturce i samym swoim wyglądem nie pozwala na jakieś uwagi.
Co do Coupe, to również, podoba mi się odwzorowanie kierunkowskazów bocznych na zderzaku, pojedyncza wycieraczka, felgi, pomalowany wlot powietrza w zderzaku dwukolorowe lampy. W obu modelach podoba mi się malowanie rury wydechowej i tłumika, w przypadku FSO bardzo dobrze odwzorowano podwozie. Chciałbym się przyczepić do braku tylnej szyby, ale niestety oryginał również jej nie miał. Szkoda, że nie ma zdjęć desek rozdzielczych, ale trudno gdyż nie ma zdjęć, a prototypy już nie istnieją (W 210 też nie było, mimo, że tutaj akurat prototyp się zachował).
A teraz galeria zdjęć.
Syrena Mikrobus:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Z "konkurencyjnymi" Nysą i Żukiem:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Z siostrzaną Syreną Sport:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Z pozostałymi Syrenami 102, 104, 105 oraz R20

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

FSO 1300 COUPE:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Z samochodami o "sportowych aspiracjach" z FSO:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Jak już wspominałem, Warsa z pewnością zakupię, i postaram się to zrobić "punktualnie". Także wstępnie planuję wrzucić następne foty za dwa tygodnie. Jednak później będę musiał zrobić dłuższą przerwę. Dlatego ponownie zachęcę Szanownych przeglądających do chwalenia się swoimi nabytkami z tej kolekcji. Dziękuję za wszelką uwagę, życzę Wszystkim miłego świętowania i do zobaczenia.


Ostatnio zmieniony przez Panzerkampfwagen dnia Pon 22:12, 02 Maj 2022, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:46, 11 Maj 2022    Temat postu:

Dzień dobry wszystkim. Wars zamówiony i tym razem wyjątkowo z jednodniowym opóźnieniem. I jutro na pewno pojawią się foty. To znaczy, mam taką nadzieję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:04, 12 Maj 2022    Temat postu:

Dzień dobry wszystkim. Wyjątkowo zgodnie z obietnicą, oraz wyjątkowo raptem dzień po kioskowej premierze:

FSO Wars

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Z Ładą Samarą

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Ze swoim "poprzednikiem" FSO 125p

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

I jak mówiłem, ponownie zachęcam do dzielenia się swoimi wrażeniami i zdjęciami tutaj, tym bardziej, że ja z pewnością żadnego z następnych modeli nie będę kupował.
Dziękuję wszystkim za uwagę i pozdrawiam serdecznie!


Ostatnio zmieniony przez Panzerkampfwagen dnia Czw 19:07, 12 Maj 2022, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panzerkampfwagen




Dołączył: 02 Lut 2022
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 9:52, 14 Cze 2022    Temat postu:

Dzień dobry Wszystkim ponownie po dłuższej przerwie. Mieliśmy w międzyczasie dwie aktualizacje, jednak niestety. Syrenę Sport już posiadam. Natomiast z reszty wziąłbym polonezy, ale Coupe już mam, a Stratopolonez mnie niezmiernie korci. Jednak nie wiem czy się zdecyduję. Raczej nie. Trzymam miejsce na Syreny 110 i Laminat oraz Warszawę Ghia, do tego Caro i coś z Daewoo. Zdjęcia Syreny Sport wrzucę w dniu premiery (chociaż już się pojawiała na moich fotografiach). Dalej zamierzam samotnie i z uporem maniaka wskrzeszać to Forum, pomimo Fb i konającego Motoshow.
A tym razem w aktualizacji pojawiły się:

14. Stratopolonez - 22.06.2022

15. FSO Syrena Sport - 03.08.2022

16. FSO Polonez Coupe - 17.08.2022

17. Polski Fiat 125 podwyższony sanitarka - 31.08.2022

Niezmiennie, zachęcam do dzielenia się fotami swoich modeli i dioram w tym faktycznie zardzewiałym i zakurzonym miejscu. Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum graty.art.pl Strona Główna -> Samochodziki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin